Cuma, Nisan 18, 2008

Yoğun istek üzerine......

Sabahtan beri sevgili Zeynep ve Yasemin arkadaşlarım başımın etini yiyorlar.Neymiş efendim;geçen yazılarımdan birinde Sevil abladan uzun uzun bahsetmişim onlardan okadar bahsetmemişim.

Şimdi bahsediyorum benim canım arkadaşlarım!..... İşe ilk başladığımız zaman
bizi sınavla almışlardı devlet memurluğu için şimdi KPS filan çok zorlaştı.Neyse biz birçok yeni işe başlayan arkadaşlar tabi çömez oluyoruz bu arada hep birlikte başladık yeni oluncada ister istemez diğer yeni arkadaşınla bir kader bağı oluyor aranda.

Ben aslında öyle hemen arkadaş olan biri değilimdir.İlk hareketi hep karşı taraftan beklerim,beni ilk görenler soğuk olduğumu söylerler ama birde arkadaş oldummu bidaha onu hiç bırakmam .İşte Zeynep'le böyle tanıştık.İkimizde işe yeni girmiştik herşeyin yabancısıydık birbirimize destek olarak bu günlere geldik.Zeynebin bendeki yeri daima farklı olmuştur.Oniki senedir yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmemiştir.(kendisi gülücüklerimbenim bloğunun sahibi olur).

Yaseminciğime gelince o işe ilk girdiği zaman genel müdür sekreteri olarak başlamış,onların çalışma saatleri farklı olduğu için kendisini fazla tanımıyorduk.Sonra evlenince normal servise Zeynebin odasına geçti birlikte çalışmaya başladılar.

Bu arada benim bir özelliğimden bahsetmeden geçemiycem.Hani ben böyle zor arkadaş olan bir tipim, bir de arkadaş olunce çok bağlanırım ya üçüncü bir kişiye asla tahammül edemem.Zeynebe neler yaptım Yaseminle samimi diye;küstüm kızdım sinir oldum.Ama.................bir de baktımki biz üçlü kanka olmuşuz.

İşte o günden beri Yasemin ve Zeynepsiz Dilek (ben oluyorum kendileri) olmaz olamaz .Onlar benim biricik can arkadaşlarım iyi gün dostu değil yılın 365 günü dostlarım onları çok seviyorum.Yasemin Zeynep iyiki varsınız canım arkadaşlarım.

1 yorum:

zeynep dedi ki...

arkadaş lütfen yani bizden nihayet bahsedebildi. Yazıyı ilk gördüğümde beynimden vurulmuşa döndüm, yazının gerisini çok sonra okudum, bir-iki satır yazıp geçiştirmiş bizi, kardeşim ben zaten sinirliyim, agresifim, kaprisliyim dayanamıyorum böyle şeylere biiiiiir daha ollllllmaaaasııııınnnnnn lüüüüütttfeeeeennnnnn