Salı, Ocak 27, 2009

Doğum günün kutlu olsun meleğim....Evlendikten birkaç gün sonra eşim sağolsun,Dilek bir bebeğimiz olsa şuralarda pıtı pıtı dolaşsa demeye başladı.(sanki bebekler hemen doğar doğmaz pıtı pıtı dolaşmaya başlıyor) Ben de saf tabi hemen hayallere daldım;pıtı pıtı dolaşan bir kız bebek için..

Rabbime çok şükür fazla bekletmedi bizi .Şüphelenmeye başlayınca hemen kan testi yaptırdık garantili olsun diye.Sonuçlar pozitif olunca havalara uçtuk,sanki beş on yıldır(evleneli sadece üç ay olmuştu) çocuk özlemi çekiyormuşuz gibi....Annem hala söyler iyiki Sena oldu yoksa yeni caminin önüne çocuk dilenmeye çıkacakmışsınız diye.Resmen çıkacakmışız daha test yaptırdığımız hastanenin önünde eşim telefonla herkese mutlu haberi verdi.

Tabi ben dokuz ay lay lay lom,kanat takarak gezdim dolaştım.Son kontrolümüzde bebeğin erkeğe benzediğini söylediler.Neyse ilk çocuk olduğu için fazla kafama takmadım.

Son gün sabah sekiz gibi eşimi işe uğurlarken bazı değişiklikler farkettim.Hemen dedim Ediz işe filan gitme hastaneye gidiyoruz.
Aylardır beklediğim hayalini kurduğum bebeğim nihayet geliyordu.Hemen annemlere ve kayınvaldemlere haber verdik.Hastanede buluşmaya karar verdik.Heyecanla hastaneye gittik.İğne olmaktan ödü kopan ben.Kaç kere dişçi koltuğunda dişçileri canından bezdirerek ağzımı bile açmadan kalkan ben; etrafımdakilere gülücükler saçarak ameliyathaneye gittim.

Ameliyathanede anestezi doktoru bebeğin cinsiyetini biliyormusun diye sordu.Ben de biraz buruk.Erkekmiş ama ben kız istiyordum ismi de Sena olacaktı dedim.

Ameliyattan çıkınca doktorlar uyan Dilek kızın oldu Sena hanım doğdu dediler.Ben de içimden doktorlar ben uyanayım diye kızın oldu diyorlarlar herhalde diye geçiriyorum.Odama çıkarken eşime bebeğimi sordum,çünkü onu benden önce çıkartmışlar ameliyathaneden.Eşimde minicik bir kızımız oldu dedi.Tabi ona da inanmadım.Ta ki bebeğimi kendim görene kadar.

Çok tatlı ufacık bembeyaz bebeğimi ilk göz ağrımı kucağıma aldığımda dünyada tarifi olmayan bir mutluluk yaşadım.Öyle minik öyle tatlıydı ki anlatamam.

Tabi eve gidince uykusuz geceler,tecrübesizlik ilk kırk gün baya zorlandık.Kırkından sora kızımızın keyfini doya doya çıkarttık.Çok uslu bir bebekti.

Canım kızım Sena'm,meleğim Allahım iyiki seni bize vermiş.İyiki bizim kızımız olmuşsun.Bazen anne kız çatışmalarına girsekte,bazen ay anne başkalarının annesi hiç böyle yapmıyor her istedikleri yere gönderiyor desende.İnan bütün yaptıklarım senin iyiliğin için.Sen bize gökten inen bir meleksin.Saçının teline zarar gelse benim yüreğim sızlar.Yavrum seni ve kardeşini çok seviyorum.Sevgimden yavrum ne yaparsam size olan sevgimden bunu asla unutma.........
.
Diye yazmışım Mayıs ayında bloğuma doğum hikayeni yazarken.Meleğim bugün 10 yaşını dolduruyorsun artık bir genç kız olma yolunda ilk adımlarını atıyorsun.Rabbime senin gibi bir evladı bize bağışladığı için ne kadar şükretsem az.Bir kez daha Hamd-u Senalar olsun Allah'ım,şükürler olsun beni böyle güzel ve tatlı iki kızımın annesi yaptığın için...
.
Dediğim gibi artık büyüdün meleğim,seninle gezerken bir genç kızla geziyormuşum gibi oluyorum,gururlanıyorum...Büyürken çok istememe rağmen senin ve kardeşinin yanında olamasam da sizin iyi yetişmeniz,iyi bir eğitim almanız ve iyi bir hayat yaşamanız için çalışmak zorundayım birtanem,ama kalbim her zaman sizin yanınızda atıyor sizi çok seviyorum meleklerim....
.
Doğum günün kutlu olsun,mutluluklar hep seninle olsun meleğim,Rabbim bizi senden,seni bizden ayırmasın inşallah....Amin.

28 yorum:

.nisanur.hatice. dedi ki...

sena'nın ve nisanur'un dogum günleri aynıymış çok sevindim.benim minik meleğimde 4 yıl önce bugün dogdu:D
sena'nın dogum gününü kutluyorum ve yanaklarından öpüyorum.

.nisanur.hatice. dedi ki...

sevgiler.

meleklerim ve ben dedi ki...

Teşekkürler Haticecim.Bende Nisanurun doğumgününü kutluyorum.

yasamladans dedi ki...

annelik öyle bir yüce duygu ki canından önce çocuklarını düşündüren mukaddes sevgi..Minik melekelrimizi verdiği için Allahıma binlerce kez şükürler olsun.:)
Sena'nında doğum gününü kutluyor ve öpüyoruz :)

meleklerim ve ben dedi ki...

Teşekkürler Neyrancım.
Rabbime ne kadar şükretsem az bana bu günleri gösterdiği için...

mehtap dedi ki...

Canım sağlıklı,huzurlu,başarı dolu uzun bir ömür diliyorum cümlesinin evladıyla birlikte senaya da.Allah ayırmasın sizi.Dilekçiğim,okurken çok duygulandım.Gözlerim doldu.Biliyorsun seninle hayatımız o kadar benzeşiyor ki,İnan canım okurken senin hissettiklerini bende yaşadım.Bende 8 ekimde İrem için yazdıklarımı geri dönüp okurken ağlayarak okumuştum.Ne sulu gözlüyüm ben ya.Kendimi bu konuda bayağı bir zayıf görüyorum. düğünler de falan bile gözlerim dolar.Ağlamaklı olurum.Canım tekrar Sena'nın doğum gününü kutluyor,yanaklarından öpüyorum çok.sevgiyle ve sağlıkla kalının.

meleklerim ve ben dedi ki...

Teşekkürler Mehtapcım güzel dileklerin için.
Benimde okurken ve yazarken boğazıma bir şeyler tıkandı annelik işte Rabbim nerde varsa bizim yavrularımıza da uzun ve hayırlı ömürler versin inşallah.

annecik dedi ki...

doğum gününüz kutlu olsun yaradan güzel hayırlı yaşlar nasip etsin

meleklerim ve ben dedi ki...

Teşekkürler dilekcim.

gülücüklerim benim dedi ki...

Amiiinn Dilek'cim amin, Sena'ya hamilileğini hiç unutamam zaten buldumcuk olmuştun, çantamla kazayla karnına hafifçe çarptığım için resmen surat asıp benimle küsmüştün, iki karış suratla bütün gün gezmiştin,
İyi ki doğdu da senin kaprislerinden ve isteklerinden kurtuldum, kara kışta Eminönü'ne gecelik alma bahsini hiç açmıyorum tabiii,
Haaa, hele erken doğum diye koşa koşa hastaneye yetiştirmemiz sonra elimiz boş geri dönmemiz, doktordan dayak yemeyi göze ala ala ikide bir -doğum olacakmı, doktor dışarı kovunca da - şey evden doğum çantası alacaz da ondan sordum yanii....
Ay Dileğim ciciş kızlarını güle güle büyüt genç kızlıklarını da görürüz inşallah, Allah onların acılarını yaşatmasın.

meleklerim ve ben dedi ki...

Amiiin Zeynepcim,bak o günlerin üstünden 10 yıl geçti acısıyla tatlısıyla hep benim yanımda olduğun için sana bir kez daha teşekkür ederim canım arkadaşım iyi ki varsın.

çise ve annesi... dedi ki...

Sena doğum günün kutlu olsun Fatoş teyzen,Sena iyiki doğdun seni çok seviyoruz Çise Arslan....iyiki sizi tanıdık kocaman sevgiler ,öpücükler...

MUCİZEVİ dedi ki...

canımmm duygularını çok güzel dile getirmişin okuyunca çok duygulandım
inş.bende kızıma hayırlısıyla kavuşurum da bu güzellikleri bende yaşarım.senanın doğum gününü kutluyorum en güzel günler onun olsun inş.yüzünden gülücükler eksik olmasın

meleklerim ve ben dedi ki...

Fatoşcum ve tatlı minik prensesim Çise'm biz de sizi iyi ki tanımışız iyiki varsınız.Çok teşekkürler...

meleklerim ve ben dedi ki...

Canım inşallah minik prensesine sağlıkla sıhhatle kavuşursun.
Güzel dileklerin için çok teşekkür ederim...

figen dedi ki...

iyiki doğmuş ve iyiki anneyiz:)

SMİLENA dedi ki...

doğum günün kutlu olsun Sena meleğim.anneye,babaya ve vatana hayırkı bir evlat olmanı diliyorum.o güzel yüzünde gülücükler hiç solmasın.
Dilekçim mutku yıllar..

meleklerim ve ben dedi ki...

İyiki Figencim,teşekkürler.

meleklerim ve ben dedi ki...

Amiin Semracım,güzel dileklerin için çok teşekkür ederim.

aybike-eren dedi ki...

Canım yazını okurken öyle duygulandım ki anlatamam.
Sena'nın doğum günü kutlu olsun.Rabbim çok güzel,uzun ömürler versin.Mutluluğunuz hep böyle sürsün inşallah..
tatlı kızlarını ve seni kocaman öptüm canım..
sevgiler.

Elçince dedi ki...

iyiki doğmuşş Senaaaa:)))

уαѕємin... dedi ki...

kuzum benim şansı bahtı hep açık olsun

aydnlık bir gelecek diliyorum kuzuma lütfen öpermisin benim yerime

meleklerim ve ben dedi ki...

* Teşekkür ederim Aybikecim.Biz de sizi öptük.

* Teşekkürler Elçincim.

* Öpmem mi Yasemincim,güzel dileklerin için teşekkürler.

siyap dedi ki...

güzel kız senacığın doğum gününü kutlarım.inşallah ömrün boyunca sağlıklı,mutlu ve başarılı olursun...

10 yaşında bir genç kız annesi olmak çok güzel bir şeydir herhalde.biz de o günleri görürüz inşallah!
öpüyorum,sevgileeer...

meleklerim ve ben dedi ki...

İnşallah Siyapcım,teşekkürler güzel dileklerin için,iyi ki varsınız,iyi ki blog yazmaya başlamışım,hepinizi çok öpüyorum...

KeLeBeK dedi ki...

ne güzel yazmışsın
ben de çileğin gerçek bir genç kız olduğu ve koluma takıp iki arkadaş gibi gezip dolaşacağım günlerin hayalini kuruyorum çoğu zaman...
rabbim ihtiyaç duydukları sürece başlarında olabilmemizi nasip eylesin amin
senanın da yeni yaşı hayırlı olsun

bitanemiz bebegimiz dedi ki...

uzun ömürler dilerim upuzunnn


sevgiler

Metehanın annesi Şirin dedi ki...

oyyy sena fıstığın doğum günü kutlu olsun...hayatında hep mutlu olsun...

kocaman öpüyoruz...