Salı, Nisan 14, 2009

ALLAH kelimesini oluşturan harflerin sırrı......


Hollandalı bilim adamı psikolog Vander Hoven ALLAH kelimesini olusturan harflerin sırrını bulduğunu açikladı.
Prf.Hoven'in hastalar üzerindeki araştırmasının sonucu ise şöyle; Hollandali bir psikolog olan Vander Hoven Kur'an okumanın ve ALLAH kelimesini tekrar etmenin hastalar ve sağlıklı insanlar üzerindeki etkilerini bulduğunu açıkladı.
Hollandali profesör üç yıldan beri bir çok hasta üzerinde araştırma ve çalişmasını yaparak yeni buluşuna ulaştığını söyledi.
Hastalarindan bazılarının Müslüman olmadiğını, bazılarının da Arapça bilmediğini belirten Hoven hastalarina ALLAH kelimesini öğrettiğini söyledi.
Alınan sonucun çok mükemmel olduğunu, özellikle depresyon ve tansiyon hastalarında çok daha iyi sonuçlar verdiğini belirtti.
Profesör Haven ALLAH kelimesini oluşturan harflerin psikolojik hastaların üzerindeki etkilerini açikladı.
-ALLAH kelimesinin ilk harfi olan –A- harfi solunum sisteminden direk çıkıyor ve nefes almayı düzenliyor.
- Damaktan söylenen –L- harfi ise, (Arapçada çikarıldiğı şekilde) dil hafifçe damağın üst kısmına dokunuyor ve çene kısa bir duraklamayla birlikte aynı işlem tekrarlanıyor.(İki –L- harfi oldugu için) Bu işlem nefes alıp vermeyi rahatlatıyor
- Son harf olan –H- harfi çıkartılırken akciğer ve kalp arasinda bir ilişki oluşuyor ve işlem sonucunda kalp atışları düzeliyor.
Bu araştırmayı yapan Hollandali profesör Müslüman değil, fakat İslam ilimlerine ilgi duyan ve Kur'an-i Kerim'in sırlarını araştıran bir psikolog.
.
Elimizdekinin kıymetini bilememek diye buna denir işte.Müslüman olmayan bir insan ALLAH kelimesinin faziletini araştırıyor ve hastalarını tedavi ederken ALLAH kelimsesini öğretiyor.Biz ise tutturmuşuz bir tanrı....Çocukların seyrettiği çizgi filmlerde bile bir tane ALLAH kelimesi yok hep tanrı...Televizyon programlarını saymıyorum bile...Ben elimden geldiğince çocuklarıma öğretmeye çalışıyorum tanrı değil ALLAH demeliyiz diye.
.
İkisi de aynı kapıya çıkıyor diyebilirsiniz ama bence değil çok fark var.Niye biz yabancılardan dilimize geçen bu kelimeyi kullanalım ki halis mulis ALLAH kelimemizi her söylediğimizde bu kadar faydaları varken.....

13 yorum:

havvanur dedi ki...

bende hiç tanrı demem ALLAH derim inanç çok önemli bişi hangi dine mensup olursa olsun insanlar ALLAH a inanıyorsa çok severim çokk güzeldi paylaşım tşk arkadaşım

figen dedi ki...

meleklerin annesi öncelikle belirteyim tanrı türkçe bir kelime 'gök tengri'den yabancılardan geçme değil.dua ederken hala tartışılır arapçamı türkçemi olsun diye ama anlamadığımız dilde söylediğimiz kelimeler daha gizemli geldiğinden öyle dua edince daha rahat hissederiz kendimizi, yapılan araştırmada psikolojik olduğu için faydalı bulunmuş olabilir..
her daim allah kelimesini kullanan bizler (hani küfürlerde bile var:)psikolojik yönden süper olmalıyız!!inanç olsunda dili önemli değil bence...

muko dedi ki...

insanlık er geç kabul edicek zaten,yavaş yavaş sonuçlarda çıkıyor ortaya çok güzel...

yasamladans dedi ki...

bu güzel bilgiler için çok teşekkürler canım :)

kubra zeynep kara dedi ki...

çok hoşuma gitti bu yazı,hikmetinden sual olunmaz diyorum

çise ve annesi... dedi ki...

ilginç ama çok güzel bir yazı canım paylaşımın için teşekkürler...

sühendan dedi ki...

düşüncelerinize katılıyorum.Bende tanrı yerine Allah kelimesini kullanmayı tercih edenlerdenim.

Müslüman olmayan biri böyle araştırmalar yapıyor ve ne sonuçlara ulaşıyor.Varılan sonuçlar çok etkileyici...

ZEZE İLE UCİ dedi ki...

inanmak kadar dile getirmekte ne kadar önemliii dimi ama çok gz bir paylaşım tşk sevgiler

SMİLENA dedi ki...

haklısın canım.çok güzel bir paylaşım olmuş.öpüyorum

mehtap dedi ki...

yabancılara özendiğimizden,kendi dinimizden utandığımızdan böyle sonuçlar çıkıyor maalesef.Asimilize olmuş veya olma yolundandayız.Yıllar önce bir kitap okumuştum Bir annenin feryadı diye.Çocuk yurt dışına okumaya gittikten bir süre sonra ailesine ben hristiyan oldum.bunda bir suç işlediysem sorumlusu sizsiniz.çünkü bana dinimi öğretmediniz diye bir mektup gönderiyordu.Allah bizi dinimizden doğru yoldan ayırmasın canım.Dinimiz elimizden gittiği vakit herşeyimizi kaybederediz.Maneviyatımız başta olmak üzere.Aslında bu konuda söylenecek o kadar çok şey var ki...Sevgiyle ve sağlıkla kalın canım.

admin dedi ki...

Tanrı diye bir şey yoktut ALLAH vardır. tanrı demek herşeyin ayrı ayrı yataratanı vardır demektir yani güneşi bi tanrı ayı bir tanrı toprağı bir tanrı gibi ama Allah tek dir herşeyin yaradanı demektir. tanrı diyeni ben şahsen dinini yaşan biri olarak görmüyorum. nede olsa mısır da ve yunan mitolojisinde bir sürü tanrı vardı. onlar çıkardı.

camuro dedi ki...

allahım yabancı bilim adamları bizim kitabımızı araştırıyor bizim dualarımızın şifasını buluyor bizde kendi kitabımıza sahip çıkmıyoruz.

felek2 dedi ki...

şu bir gerçekki allah kelimesi gerçekte söylenirken eallah diye söylenmesi gerekir. en son çıkarılan h kelimesiyle akciğer tam bir şekilde çalışmaya başlıyor ve insan vucudunun çalışması için alınan ve yakılan organik menşeeli yani karbon esaslı tüm yiyeceklerin külü olarak tabir edilen yada çöpü dersek daha doğru olur bunlar akciğerden karbondioksit olarak atılır.bakın bu ne zaman keşfedilir bilmem ama aslında çok kolay labaratuar ortamında bir insana tahlil yaptırın kan yada idrar yarım saat sesli düzgün zikir yapsın ondan sonra tekrar tahlil alın % de % eminim insanda bulunan yaklaşık 100 milyar hücre tüm atık toksinleri kusacak bu zikir insanı gençleştiriyor denemesi bedava ilaç kullanmaya gerek yok sağlık aramaya gerek yok sağlığını kazanmak istiyorsan sabah namazından 1 saat önce kalk oksijenin enerjisinin en bol olduğu bir saattir o yarım saat bu zikri yap herkeze selamlar